Пето място за Станимир Беломъжев в преследването от Световната купа по ски ориентиране в Естония

Най-добрият български състезател Станимир Беломъжев записа още едно призово класиране, след като завърши пети в преследването (дълга дистанция) на финалния кръг от Световната купа в Хааня (Естония).

След като спечели сребро в спринта в петък, Беломъжев се пребори за позиция в топ 6 на дългата дистанция. Това класиране е важно и за крайното подреждане в генералното класиране за Световната купа, което ще стане ясно след последния старт в неделя, когато е средната дистанция.

Андрея Дяксова, която финишира 11-а в спринта, получи неприятна контузия в края на преследването и няма да може да стартира в неделната средна дистанция.

Тя завърши 25-а, докато Антония Григорова финишира на 27-о място.