Кристиян Николов започна с трудна битка в София

Кристиян Николов донесе втора победа за България в днешния четвърти ден от 75-тото юбилейно издание на Купа “Странджа. Националът ни при мъжете в категория до 80 килограма се измъчи, но все пак си заслужи победа с 3:2 гласа след девет минути здрава битка с арменеца Ахван Алексанян.

Младият талант не започна уверено в първия рунд, но във вторите две части от сблъсъка надделя с повече и по-точни попадения.

Минути преди победата на Николов на същия ринг Рами Киуан зарадва българската публика с победа.

Около 16:30 часа следобедната програма ще закрие Марио Митев (80 кг). Той ще боксира с Андрей Чириаков (Молдова).

Във вечерната програма от 17:30 часа ще се изиграе още един мач с българско участие. В първа среща на ринг А Мирослав Димитров (75 кг) ще срещне Вячеслав Брихаденко (Украйна).