Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2024/01/screenshot501432.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Ива Иванова е трета при девойките на Australian Open – Sportove

Ива Иванова е трета при девойките на Australian Open

Иван Иванова завърши на трето място на сингъл при девойките на Откритото първенство на Австралия.

Първата ни ракета записа победа над Минге Сю от Великобритания с 6:4, 6:3 при доиграването на мача от четвъртфиналите на турнира. Двубоят на Ива срещу Сю бе прекратен в четвъртък при 5:4 в първия сет в нейна полза. При доиграването българката проби веднага и затвори първата част.

Историята във втората се повтори. Ива дръпна с 3:1, но веднага изгуби предимството си. Но отново с пробив в последния гейм записа четвъртата си поредна победа в основната схема.

В спора за място на финала българката излезе на корта срещу австралийката Емерсън Джоунс след само няколко часа почивка. За нова победа обаче Иванова нямаше сили и така отстъпи на поставената под номер 6 в схемата с 4:6, 1:6. Срещата на „Маргарет Корт Арена“ продължи 65 минути.

17-годишната Иванова успя да навакса на два пъти пробив пасив до 3:3 в първия сет, но допусна нов брейк за 3:4. След това Джоунс взе сервис подаванията си и спечели първата част с 6:4.

Във втория сет Ива загуби пет поредни гейма от 1:1 до 1:6.

На финала Джоунс ще играе с водачката в схемата Рената Ямрихова от Словакия.