Ембийд се завърна с 41 точки за Филаделфия при успеха над Хюстън

Джоел Ембийд реализира 41 точки и 10 борби при победата на Филаделфия над Хюстън със 124:115 като домакин в двубой от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Ембийд пропусна седем от последните девет мача на Филаделфия, включително последните три заради травми на коляното и глезена. При завръщането си той записа 17-и пореден мач, в който вкарва поне 30 точки и 16-и пореден с поне 30 точки и 10 борби. Тайрийз Макси добави 27 точки, а Патрик Бевърли реализира 11 за домакините.

Джейлън Грийн поведе Хюстън с 20 точки, докато Алперен Шенгюн отбеляза 19 точки за гостите.

Мемфис надделя у дома над Голдън Стейт със 116:107 в друга среща от НБА. Винс Уилямс-младши и Джей Джей Джаксън записаха най-добри постижения съответно от 24 и 23 точки за Гризлис, които бяха без Джа Морант, Маркъс Смарт и Дезмънд Бейн, а Стеф Къри направи две грешки в ключови моменти от четвъртата част.

Къри завърши срещата с 26 точки и 8 асистенции за Уориърс, които разчитаха на Дреймонд Грийн, завърнал се в игра след като пропусна 16 двубоя. Първите 12 от тях бяха заради наказание от НБА.

Грийн се отчете със 7 точки, 7 борби и 4 асистенции, влизайки като резерва за Голдън Стейн.

Далас постигна домакинска победа над Ню Орлиънс със 125:120 след 42 точки на Кайри Ървинг. Тим Хардауей-младщи отбеляза девет тройки и общо 41 точки за успеха на Маверикс. Джош Грийн добави 13 точки в отсъствието на Лука Дончич, който има проблеми с глезена. Зайън Уилямсън вкара 30 точки за Пеликанс, а Си Джей Маккълъм добави 23.

Орландо се справи с Ню Йорк с 98:94 като гост. Коул Антъни реализира 6 точки в последните 6 минути и половина за Орландо, който навакса пасив от 7 точки в последния период, за да пречупи домакините от Ню Йорк. Паоло Банкеро вкара 5 от своите 20 точки при серията от 17:6 за Меджик, а Майлс Макбрайд записа най-добро лично постижение от 20 точки при отсъствието на Джейлън Брънсън във втори пореден мач.

В друг мач от изминалата нощ в НБА Атланта победи Сан Антонио със 109:99 като домакин, а Трей Йънг премина границата от 10 хиляди реализирани точки в лигата, отбелязвайки 36 точки, 6 борби и 13 асистненции за успеха на Хоукс. Джейлън Джонсън добави 16 точки, 10 борби и 7 асистенции за Атланта.

Вашингтон допусна домакинска загуба от Детройт със 117:129 след 34 точки на Алек Бъркс, Донован Мичъл вкара 34 точки за успеха на Кливланд над Чикаго със 109:91 като домакин, а Бруклин претърпя поражение от Маями със 95:96 след продължение. Джими Бътлър се отчете с 31 точки при завръщането си на терена след контузия. Торонто загуби от Бостън с 96:105, Юта се наложи като домакин на Индиана със 132:105, докато Лос Анджелис Лейкърс надигра Оклахома със 112:105 като домакин след 27 точки на Антъни Дейвис и 25 точки на ЛеБрон Джеймс.