Салах спаси Египет от шокираща загуба на старта

Гол от дузпа на Мохамед Салах спаси Египет от загуба срещу Мозамбик в първия мач на двата тима от група „В“ на Купата на африканските нации. Попадението на звездата на Ливърпул падна дълбоко в добавеното време и бе за крайното 2:2. Дузпата бе отсъдена след разглеждане с ВАР за нарушение срещу Мостафа Мохамед.

Именно Мохамед откри резултата още във втората минута.

Седемкратният шампион на Африка пропусна няколко възможности и съперникът го наказа. Мозамбик стигна до пълен обрат в рамките на три минути през второто полувреме. Уитинес Куембо изравни в 55-ата минута, а Клесио Боке се разписа малко след това.

Мозамбик бе близо до историческа първа победа на Купата на африканските нации преди да дойде дузпата и изравнителния гол на Салах в края. Другите два отбора в група „В“ са Гана и Капо Верде, които се изправят един срещу друг по-късно днес.

Снимки: Imago