Дея започна 2024 година с победа

Волейболистите на Дея спорт победиха като домакини обновения състав на Черно море (Варна) с общ резултат 4:1 гейма, в контролна среща изиграна в бургаската зала „Младост“.

Така бургазлии, които зимуват на върха в ефбет Супер Волей, започнаха с успех през 2024 година. На 14 януари двата тима ще изиграят още един приятелски мач помежду си. Двубоят отново ще е в зала „Младост“ от 16:00 часа.

Проверките са част от подготовката на Дея за Купа България. Турнирът, в който участват първите осем от класирането на елита, е в столичната зала „Левски София“ от 19 до 21 януари.

На четвъртфиналите Дея среща заемащият осма позиция Пирин (Разлог). Двубоят е на 19 януари от 12:00 часа.

Вчера разложани се изправи срещу Левски София в контрола, като „сините“ победиха с 5:0 гейма.

Освен мачът между Дея и Пирин, на 19 януари ще се изиграят и останалите три срещи от 1/4-финалите на Купа България.