Лацио продължи прогреса си с успех над Удинезе

Отборът на Лацио записа трета поредна победа, след като спечели гостуването си на Удинезе с 2:1 в двубой от 19-ия кръг на Серия „А“.

“Орлите” излязоха напред в резултата още в 12-ата минута, когато Лука Пелегрини се разписа с изпълнение на пряк свободен удар по земя. Така той стана първият защитник на тима с гол от фал от 12 ноември 2006 година насам, когато Масимо Одо отбеляза гол по същия начин именно срещу Удинезе. Домакините обаче изравниха в 59-ата минута, когато при центриране от пряк свободен удар Уолъс прати топката в противниковата мрежа за 1:1.

Така се стигна до 76-ата минута, когато резервата Матиас Весино вкара победното попадение за римляните с шут по земя.

С този успех Лацио се изстреля на шестото място в класирането с актив от 30 точки, а Удинезе остана на 16-ата позиция със 17 спечелени пункта.