Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2024/01/screenshot496639.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Рики Брабек спечели първия етап на рали „Дакар“ при мотоциклетистите – Sportove

Рики Брабек спечели първия етап на рали „Дакар“ при мотоциклетистите

Американецът Рики Брабек от екипа на Хонда триумфира в първия същински етап на 46-то издание на рали „Дакар“, което за пета поредна година се провежда на територията на Саудитска Арабия.

Брабек покри дистанцията от 414 състезателни километра за 5:06.55 часа, побеждавайки с 25 секунди сънародника си Мейсън Клейн с КОВЕ. Тройката в етапа от Алула до Ал Хенакиях допълни южноафриканецът Брадли Кокс от КТМ, който изостана с точно две минути от Брабек.

Победителят от вчерашния пробег Тоша Шарейна (Хонда) напусна състезанието малко след средата на днешния етап. Испанецът падна 240 километра след началото на суперспециалната отсечка и беше евакуиран с медицински хеликоптер заради фрактура на ръката.

В генералното класиране след отпадането на Шарейна първото място заема днешният победител Брабек, който води с едва 4 секунди пред Клейн. Трети, на 2:54 минути от първото място е Хосе Игнасио Флоримо, който завърши четвърти в днешния етап.

Рали „Дакар“ продължава утре с втория същински етап, 655 километра от Ал Хенакиях до Ал Дувадими. От тези 655 километра 463 ще са състезателни, а останали 192 преходни.