Локо Пловдив наказа Лудогорец на „Лаута“

Малко след равенството на Литекс срещу Пирин Благоевград, Лудогорец също се издъни и загуби с 0:2 от Локо Пловдив в мач от 14-я кръг на А група.

Така с неуспеха си разградчани увеличиха разликата с първите Левски, като в момента са с 24 точки на трето място, колкото имат и „оранжевите” от Ловеч и записаха втора поредна загуба. Двубоят на „Лаута” започна под тоталната доминация на Лудогорец, а решенията на съдията да не отсъди ситуации за „смърфовете” вдигнаха страстите по трибуните.

До края на първата част гостите от Разград имаха възможности, които обаче не успяха да реализират.

Втората част сякаш бе по-равностойна, но шансът бе на страната на домакините. В 68-та минута Димо Бакалов се разписа във вратата на бившия си отбор за 1:0. Три минути преди края на мача Емил Гъргоров сложи край на интригата, след като вкара за 2:0 в полза на Локомотив.

След неуспеха си Лудогорец не успяха да смалят разликата с Левски, като остават с 24 точки. Локомотив Пловдив пък са с 18 точки.