Локо (ГО) хвърли бомбата: Отстраниха Лудогорец за Купата с човек по-малко

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) хвърли бомбата в турнира за Купата на България. С човек по-малко третият в „Б“ група победи с 1:0 Лудогорец в 1/8-финален мач от турнира и по този начин продължава напред.

Домакините откриха резултата чрез Иван Пенев, който се разписа с глава след центриране от фаул на Красен Трифонов.

В 34-ата минута Джонатан Кафу опита да центрира, Иван Пенев за малко да засече в собствената си врата, но стражът Колев отрази.

Две минути по-късно Байдаков бе съборен пред пеналта, Трифонов стреля опасно от пряк свободен удар като топката отиваше под гредата, но Владислав Стоянов спаси.

В края на първата част Вандерсон можеше да изравни, но прати топката в обсега на стража на домакините.

В 54-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Йордан Апостолов, а в 60-ата минута Кафу удари напречната греда.