Джейлън Брънсън с 50 точки при победа на Никс

Плеймейкърът на Ню Йорк Никс Джейлън Брънсън вкара девет тройки от девет опита по пътя си към общо 50 точки за победата със 139:122 като гост на Финикс Сънс.

За Брънсън това е рекорд в кариерата, като той бе точен при 17 от всичките си 23 стрелби от игра, а нюйоркчани вкараха общо 17 тройки от едва 29 шута от далечна дистанция.

До края на третата четвърт, който дойде при 99:97 в полза на Финикс, срещата в пустинята на щата Аризона бе равностойна, като двата отбора разменяха водачеството.

Ню Йорк обаче започна последния период със серия  от 19:7 точки, която се оказа повратният момент в двубоя.

Освен Брънсън, солиден мач за победителите направиха и другите двама лидери на тима – Джулиъс Рандъл и Ар Джей Барет, които завършиха с 23 и 21 точки съответно.

За Финикс Кевин Дюрант вкара 29 точки, 28 пробави Девин Букър, а Юсуф Нуркич направи „дабъл-дабъл“ от 21 точки и 12 борби, но „слънцата“ загубиха още в петата минута на мача новото си попълнение Брадли Бийл заради контузия.