Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/12/screenshot491416.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Марица се класира за 13-ия си финал за Купата на България – Sportove

Марица се класира за 13-ия си финал за Купата на България

Отборът на Марица (Пловдив) победи Славия с 3:0 (25:16, 25:23, 25:23) в първия полуфинал за Купата на България при жените, игран тази вечер в зала „Панайот Пондалов“ в София.

Така пловдивчанки се класираха за 13-ия си финал в турнира за Купата на България. Тимът е настоящ носител на трофея и има общо 8 спечели трофея от турнира.

Марица ще играе срещу победителя от другата полуфинала двойка между ЦСКА и Левски.

Мачът ще се играе на утре (16 декември) от 17,00 часа в зала „Васил Симов“ в София. Все още няма яснота къде и кога ще се играе финалът за Купата.

Маричанки стартираха ударно и поведоха с 6:1 в първия гейм, стигна се до 19:8, а след пусната топка на Доби Христоскова маричанки спечелиха частта с 25:16. Вторият гейм започна по-равностойно – 7:7. До 22:22 играта вървеше точка за точка, но след това момичетата на Борислав Крачанов дръпнаха с две точки при 24:22 и след 25:23 и грешка при сервис на Славия носителките на Купата поведоха с 2:0 гейма. В третата част Марица поведе още в началото с разлика от 6:2, но Славия изравни при 8:8. Марица дръпна отново при 20:17, но домакините изравниха при 22:22. След успешна атака на Мария Кривошийска маричанки спечелиха мача с 25:23 и 3:0.