Страхотни Димитър Димитров и Денис Карягин в “българското” дерби на Франция

Националите Димитър Димитров и Денис Карягин имаха страхотни изяви в “българското” дерби от 10-ия кръг на френската Marmara SpikeLigue LNV 2023.

Диагоналът Димитър Димитров и Монпелие победиха като гост Спейсърс (Тулуза) с 3:1 (26:24, 25:23, 25:23, 28:26) пред 1500 зрители в зала “Андре Броуа”.

Димитров заби 19 точки (1 ас, 3 блока, 45% ефективност в атака – 9)

за успеха на Монпелие.

Германецът Мориц Райхарт добави 16 точки (2 блока, 41% ефективност в атака, 16% перфектно и 36% позитивно посрещане – 9).

Финландецът Лука Мартила се отчете с още 12 точки (2 аса, 1 блок, 43% ефективност в атака, 6% перфектно и 38% позитивно посрещане – 6) за гостите.

Денис Карягин се появи в игра в третата част за Тулуза и остана до края на мача, като се отличи с 10 точки (1 ас, 75% ефективност в атака, 20% позитивно посрещане – 5).

Най-резултатен за домакините стана Том Пикар с 14 точки, а Нейтън Ферал добави още 13 точки.

Монпелие записа 8-и успех от началото на сезона и с актив от 23 точки (8 победи, 2 загуби) заема трето място във временното класиране.

Тулуза допусна четвърта загуба и с актив от 19 точки (6 победи, 4 загуби) е на 6-о място.

В следващия 11 кръг, Тулуза е домакин на Сен-Жан д’Илак на 9 декември.

Монпелеие е домакин на Шомон, който е воден от Силвано Пранди.

СЕЙСЪРС (ТУЛУЗА) – МОНПЕЛИЕ 1:3 (24:26, 23:25, 25:23, 26:28)

ТУЛУЗА: Максимилиано Киривино 1, Жулиен Винкелмюлер 8, Максим Ерво 9, Том Пикар 14, Алешандре Буше 6 – Факундо Сантучи-либеро (ДЕНИС КАРЯГИН 10, Аксел Мичел, Нейтън Ферел 13)

Старши треньор: ПАТРИК ДЮФЛО

МОНПЕЛИЕ: Амир Тизи 5, ДИМИТЪР ДИМИТРОВ 19, Лука Мартила 12, Мориц Райхарт 16, Никола Льо Гоф 13, Дани Демяненко 10 – Даниел Руис-либеро (Герман гомес 1, Рафаел Коре, Йорис Седик, Нейтън Спано)

Старши треньор: ЛОРЕНЦО ТУБЕРТИНИ.