Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/12/screenshot488648.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
ПСВ Айндховен не се спира! Шампионите също на колене пред лидера – Sportove

ПСВ Айндховен не се спира! Шампионите също на колене пред лидера

Отборът на ПСВ Айндховен продължава да лети към титлата през този сезон в Ередивизи. Съставът на Петер Вош спечели с 2:1 визитата си на шампиона Фейенорд в мач от 14-ия кръг на първенството. Победата в дербито продължи страхотната серия на “филипсите”, които имат вече 14 поредни успеха през този сезон, като увеличиха преднината си на десет точки пред първенците от миналия сезон, които останаха на второ място. 24-кратните шампиони на Нидерландия пък са лидер с пълен актив от 42 точки.

Пред пълните трибуни на “Де Кайп” играчите на Фейенорд бяха мотивирани да спрат победната серия на гостите, но удар на Сантиаго Хименес бе спасен, а при добавката страхотен пропуск направи Лутсхарел Геертрюда, който стреля над гредата. Така през първото полувреме нямаше попадения.

След почивката обаче в рамките на няколко минути футболистите на ПСВ взеха комфортна преднина от два гола. Първо Исмаел Сайбари даде аванс на гостите в 65-ата минута с точен изстрел отблизо. Веднага след това вратарят Джъстин Бийлоу спаси задна ножица на капитана на гостите Люк де Йонг, а в 68-ата минута от последвалия ъглов удар Оливие Боскали с глава удвои за радост на гостуващите фенове.

Десетина минути преди края домакините върнаха едно попадение чрез Сантяго Хименес, което бе едва шестото попадение във вратата на ПСВ през тази кампания, но това не се оказа достатъчно, за да може шампионите да избегнат второто си поражение през тази кампания и останаха с 32 точки на втората позиция.

Това бе втора поредна много важна победа като гост за “филипсите”, след като предния кръг ПСВ разби с 3:0 при визитата си друг от тимовете с амбиция за титлата – Твенте. Тимът на ПСВ едва вторият в историята на Ередивизи, които печели първите си 14 мача от сезона, като интересното е, че първият случай е през сезон 1987/1988 година, когато отново това прави ПСВ Айндховен, но тогава „филипсите“ печелят първите си 17 мача.

Снимки: Imago