Джейсън Тейтъм записа „дабъл-дабъл“ при победа на Бостън срещу Милуоки

Джейсън Тейтъм записа “дабъл-дабъл” при 23 точки и 11 борби за победа на Бостън Селтикс със 119:116 срещу Милуоки Бъкс в мач между два от фаворитите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Бостън води в Атлантическата дивизия с най-добрия баланс в Лигата 12-3, докато Милуоки е първенец в Централната с 10-5. На изток с по десет победи и пет поражения са още Филаделфия 76ърс и водещите отбори в Югоизточната дивизия Маями Хийт и Орландо Меджик.

Джейлън Браун записа 26 точки и осем асистенции за Бостън, а Кристапс Порзингис вкара 21.

Селтикс поведоха с 21 точки в първото полувреме и не изоставаха нито веднъж в резултата. Те водеха с двуцифрен актив до началото на последните две минути. Бъкс се доближиха на три точки, но Тейтъм вкара три поредни стрелби след нарушение 21.2 секунди преди края.

Бруук Лопес бе най-резултатен за Милуоки с 28 точки. Деймиън Лилард добави 27 с по пет борби и асистенции, а Янис Адетокунбо бе ограничен до 21 точки след два поредни мача с 40 или повече.