Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/11/screenshot485479.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Алдегер с трета поредна победа, вече е на крачка от топ 3 в Moto2 – Sportove

Алдегер с трета поредна победа, вече е на крачка от топ 3 в Moto2

Фермин Алдегер стигна до своята трета поредна и общо четвърта победа за сезон 2023 в Moto2, след като спечели надпреварата за Гран При на Катар. Така той се доближи на 7 точки от Джейк Диксън в битката за третото място в крайното класиране в средния клас. Британецът завърши пети днес, с което загуби общо 14 пункта от Алдегер днес.

За испанецът днешната победа не дойде от полпозишъна, като бе в Тайланд и Малайзия.

Вместо това той трябваше да стартира четвърти и в първите обиколки се движеше малко по-назад в колоната.

Малко преди средата на дистанцията от 18 обиколки той започна да си пробива път към челото и поведе в четвъртия завой на осмия тур, когато изпревари ранния лидер Арон Канет. След като излезе начело Алдегер започна да налага темпото, което демонстрира в Тайланд и Малайзия и се откъсна от колоната.

На финала неговият аванс пред втория Мануел Гонзалес бе 2.6 секунди. Гоназалес стигна до второто място след страхотен дуел с Канет в последните обиколки, който в крайна сметка завърши с фотофиниш. При пресичането на финалната линия разликата между Гонзалес и Канет бе 0.009 секунди.

Четвърти под карирания флаг мина японецът Ай Огура, който подобно на Гонзалес трябваше да се бори в последните обиколки за по-челна позиция. В тях японецът и Диксън неколкократно размениха своите места и в крайна сметка предимството бе за Огура, който също като Гонзалес спечели четвъртото място във финалния спринт. На финала той победи Диксън с 0.060 секунди.

Световният шампион Педро Акоста имаше едно анонимно състезание в Катар, в което завърши осми. Неговият подгласник Тони Арболино пък остана десети.

Сезон 2023 в Moto2 завършва следващата седмица с надпреварата за Гран При на Валенсия на пистата „Рикардо Тормо“.

Снимки: Imago