Марица с бърза загуба на старта в ШЛ

Българският първенец Марица (Пловдив) започна с тежка загуба тазгодишното си участие в най-престижния европейски клубен турнир – Шампионската лига за жени. Момичетата на треньора Борислав Крачанов паднаха като гости на италианския Савино Дел Бене (Скандичи) с 0:3 (15:25, 14:25, 11:25) в първия си мач от Група В на турнира, игран тази вечер в зала „Палацо Ванни“ във Флоренция.

Следващият мач на Марица в Шампионската лига е още следващата седмица, когато шампионките на България приемат турския гранд Еджзаджъбашъ Динавит (Истанбул), който днес стартира с лесна домакинска победа над унгарския Вашаш Обуда (Будапеща) с 3:0 гейма. Срещата е следващия четвъртък (16 ноември) от 19,00 часа в зала „Колодрума“ в Пловдив.

Официален дебют за Марица направи новото попълнение на тима Сиера ДеБел, а една от най-успешните волейболистки на Марица Жана Тодорова за пети път игра в групите на Шампионската лига с екипа на „жълто-сините“. Дебют в Шампионска лига направи друго от новите попълнения на пловдивчанки Борислава Съйкова.

Марица започна много добре мача и поведе с 4:2 в първия гейм, но домакините от Скандичи успяха да обърнат резултата и поведоха с 12:9. Стигна се до 16:10, а след успешна атака на Екатерина Антропова Скандичи поведе след 25:15. Във втората част Скандичи поведе с 6:2, стигна се до 14:8, а геймът приключи след 25:14 след атака в аут за маричанки. В третия гейм момичетата на Борислав Крачанов поведоха с 2:0 и 6:4. Италианският тим обаче обърна резултата и поведе с 14:8. След ас на Екатерина Антропова домакините спечелиха мача след 25:11 и 3:0.

Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова със скромните 7 точки (1 ас и 27% ефективност в атака – 4). Американката Сиара ДеБел завърши с 6, а капитанката Добрина Христоскова и Борислава Съйкова приключиха с по 5 точки.

За домакините от Скандичи Екатерина Антропова заби страхотните 19 точки (2 блока, 4 аса и 65% ефективност в атака – 16) за победата. Белгийката Брит Ерботс (2 блока, 3 аса, 63% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане – 15) и китайската звезда Тън Жу (2 блока, 2 аса, 56% ефективност в атака и 60% позитивно посрещане – 13) добавиха още 15 и 13 точки за успеха.

САВИНО ДЕЛ БЕНЕ (СКАНДИЧИ, ИТАЛИЯ) – МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) 3:0 (25:15, 25:14, 25:11)

СКАНДИЧИ: Изабела Ди Юлио 3, Екатерина Антропова 19, Тън Жу 13, Брит Ерботс 15, Хейли Уошингтън 6, Ана Каролина Да Силва 8 – Мартина Армини-либеро (Беатриче Парокиале-либеро)

Старши треньор: МАСИМО БАРБОЛИНИ

МАРИЦА: Маргарита Гунчева, Ива Дудова 7, Добрина Христоскова 5, Сиара ДеБел 6, Мария Кривошийска 4, Борислава Съйкова 5 – Мила Пашкулева-либеро (Лора Славчева, Виктория коева 4, Мария-Габриела Миличевич, Жана Тодорова-либеро)

Старши треньор: БОРИСЛАВ КРАЧАНОВ.

Снимки: Startphoto