Алмейда записа шеста поредна победа с доминация над Люис

Жаилтон Алмейда прекара почти 25 минути в доминантна позиция върху Дерик Люис и си заслужи победа с единодушно съдийско решение. Бразилецът зарадва местната публика в Сао Паоло с успех в главната битка бойната гала на UFC, която се проведе по-рано днес в бразилския мегаполис.

Носителят на черен колан по бразилско жиу-жицу надделя с резултати 50-44, 50-44 и 50-45 в съдийските карти, тъй като в по-голямата част от петте рунда той бе или в маунт, или в странично задържане върху Черния звяр.

„Това беше ли шоу за вас? Знаех, че има тежки ръце, затова го държах толу на земята“, обърна се Алмейда към публиката.

След това майсторът на граплинга предизвика бившия претендент за титла в дивизията, Сирил Ган.

„Може да се бием в Париж, или в Бразилия, няма значение“.

Алмейда заложи на позиционен контрол по време на битката. Той не бързаше да атакува за събмишън, или с граунд-енд-паунд, за да не загуби добрата си позиция. Той бе предупреден от главния рефер няколко пъти, че трябва да работи повече с удари на земяа, или да атакува ключ/задушаваща техника.

Люис, който е рекордьор за брой нокаути в UFC, успя да се изправи в няколко ситуации, но не успя да капитализира добри атаки и да прати в безсъзнание Алмейда с някой силен удар.

Успехът е шести в шест двубоя за бразилеца. За пътви път в кариерата си той достига до последния съдийски гонг.