Монтана удържа Рилски спортист, Локо София се справи с Шоутайм

Вицешампионът Монтана 2003 нанесе първа загуба на Рилски спортист, побеждавайки го с 71:65 (23:8, 21:15, 10:24, 17:18) като домакин в мач от четвъртия кръг в първенството на България по баскетбол за жени. Двата тима вече са с еднакъв актив от по три успеха и едно поражение.

Домакините изиграха силно първо полувреме и до почивката поведоха с 44:23, записвайки и най-голямата разлика от 25 точки в последните минути на втората четвърт. Баскетболистките на Рилски спортист започнаха по-добре второто полувреме и възползвайки се от отпускането в редиците на Монтана 2003 намалиха изоставането си до 47:54 преди четвъртата част.

До края домакините пак увеличиха оборотите и стигнаха до успеха.

Най-резултатна за Монтана 2003 беше Тая Робинсън с 31 точки, 9 борби и 6 асистенции. Катрин Бригс се отчете с „дабъл-дабъл“ от 10 точки и 13 борби, а Валентина Горанова завърши с 10 точки.

За Рилски спортист Деница Манолова отбеляза 18 точки, 9 борби и 3 асистенции, а Вероника Джикова реализира 17 точки, 3 борби и 3 асистенции.

Тимът на Локомотив София записа домакински успех над варненския Шоутайм със 71:61 (21:15, 15:17, 15:16, 20:13) в друга среща от кръга. Победата бе трета за Локомотив София от четири двубоя, а Шоутайм допусна трето поражение.

Домакините владееха инициативата през целия мач, а най-голямата разлика бе 14 точки. Локомотив имаше аванс от 6 точки след първата част – 21:15, а във втората дръпна с 34:20 малко повече от три минути преди почивката. Гостите обаче наваксаха доста от пасива си до края на първото полувреме и изоставаха само с 32:36. Последва равностойна трета част и преди финалните минути софийският състав водеше с 51:48, а до края Локомотив се възползва от пропуските на противника и не позволи да се стигне до обрат.

Ренета Димитрова бе най-резултатна за домакините с 14 точки и 7 борби, а по 13 точки отбелязаха Ванеса Кокалова и Елеонора Петкова, които добавиха съответно 8 и 9 борби.

За състава на Шоутайм Адриана Балтанова завърши с 14 точки и 8 борбиь Юле Фенткер оформи „дабъл-дабъл“ от 13 точки и 11 борби, а 12 точки реализира Виктория Георгиева.

В следващия кръг на 18 ноември Монтана 2003 ще гостува на Академик Пловдив, а преди това на 1 ноември ще гостува на черногорския Никшич в среща от Адриатическата лига.

Тимът на Рилски спортист приема Шампион 2006, Шоутайм ще бъде домакин на Дунав 2016, а за Локомотив София предстои гостуване на Берое в Стара Загора.