Константин Костадинов игра близо 15 минути при загуба на Аликанте

Отборът на Аликанте, с българина Константин Костадинов, загуби от гостуващия Валядолид с 54:75 (13:21, 6:9, 20:18, 15:27) в среща от третия кръг в лига LEB Oro на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Костадинов игра 14:41 минути като резерва и спечели 1 борба, но не успя да се разпише. От неговите съотборници Йон Гудмундсон завърши със 17 точки и 6 борби. В следващия си мач на 29 октомври Аликанте ще гостува на Естудиантес.

Отборът на Мелия, с българина Симеон Лепичев в състава си, претърпя второ поражение за сезона в мъжкото баскетболно първенство на Испания. Тимът отстъпи като гост на Касерес със 76:90 (19:27, 24:28, 19:19, 14:16) в мач от третия кръг в лига LEB Oro. Бившият играч на Черноморец игра близо 19 минути и се отчете с 8 точки, 2 борби и 3 асистенции.

Мелия има баланс от победа и две загуби до момента. На 27 октомври тимът ще бъде домакин на Реал Бетис.