Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/08/screenshot474031.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Австралия си гарантира място в следващата фаза на Световното след триумф над домакина Япония – Sportove

Националният отбор на Австралия се класира на второ място в своята група „Е“ на Световното първенство по баскетбол в Япония, Индонезия и Филипините. „Кенгурутата“ победиха домакина Япония в „Окинава Арена“ със 109:89 (25:17, 32:18, 30:35, 22:19).

По този начин австралийците са втори в групата си, след като намериха победите срещу Финландия и Япония, но Германия се оказа прекалено голяма хапка за тима. В следващата фаза страната от Океания ще се озове в група с първия от своя поток, както и първенците в група „F“, които ще са Словения и Кабо Верде или Венецуела

„Кенгуратата“ успяха да си приберат аванса в резултата от самото начало. Целият тим на австралийците даваше всичко от себе си, а от другата страна на паркета изглеждаше сякаш само Джош Хоукинсън и Юта Уатанабе търсят победата за тима си. Баскетболистите на Австралия често пропускаха и за две, и за три точки, но големият брой – цели 19 борби, в нападение се оказа ключов, понеже по този начин тимът съумяваше най-често да реализира атаките си.

Класната селекция на Браян Горджън, водена от Екзейвиър Куукс и Джош Гиди, имаше и по-малко грешки на паркета. Въпреки това японците си прибраха третия период, в който се вкараха цели 65 точки. Четвъртата част също бе силна за домакините, които дадоха изключителни минути, но в крайна сметка изгубиха мача след крайното 109:89 в полза на Австралия.

Два дабъл-дабъла записаха австралийците – Джош Гиди с 26 точки и 11 асистенции и Екзейвиър Куукс с 24 точки и 16 борби.

Джош Хоукинсън се прибра с 33 точки и 7 борби за Япония, а Юта Уатанабе 24 точки и 7 борби.