Стана ясен съперникът на Теодор Христов за GLORY 89

Само ден след като стана ясно, че младият талант на българските бойни спортове Теодор Христов е подписал с престижната верига GLORY. днес от организацията съобщиха, че 22-годишният българин ще се изправи срещу представител на северната ни съседка.

На 7-и октомври в Бургас в битка от основната бойна карта на GLORY 89 Христов ще премери сили с румънеца Едуард Гафенцу в битка от полусредна категория. В професионалния кикбокс Гафенцу има 17 победи и 4 загуби.

Той е първият кикбоксьор с титли в две дивизии на румънската верига Colosseum и е бивш носител на титлата на Dynamite Fighting Show.

30-годишният спортист е състезател на Блиц Тийм от румънския град Арад.

Христов е носител на световна купа на WAKO, балкански шампион и трети от световно първенство на WAKO. Състезателт на „Warrior Fight Club“ е победител в професионални битки на MaxFight и SENSHI и носител на множество републикански титли в стил К-1.