Танчо Калпаков: Не правим драма от равенството

Марек достигна само до 1:1 срещу Литекс в Дупница. Срещата е от шестия кръг на Втора лига.

„Не правим драма от равенството. Представянето ни не се различаваше от това в предишните мачове.

Съперниците идват, затварят се и ние трябва да пробием отбраната им за да спечелим. Литекс игра с голямо желание и хъс.

Разчиташе на контраатаки по фланговете. Контролирахме развоя на двубоя. Осъществихме натиск. През първото полувреме уцелихме греда и проведохме няколко добри слизания към вратата им. След почивката вече натиснахме по-сериозно. Те обаче се възползваха веднъж от празните пространства и ни вкараха гол. Не се пречупихме, засилихме натиска, създадохме положения и вкарахме едно от тях. Явно воден от емоции, Николай Ганчев получи червен картон, десетина минути след 1:1. Останали с намален състав отстъпихме по-назад и съперника взе инициативата. Не застраши вратата ни. Ние обаче пропуснахме да спечелим“, коментира пред Sportal.bg треньора на Марек Танчо Калпаков.

Carlsberg „Домът на Феновете“ е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето съдържание и да участвате в нашите игри за страхотни награди.