Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/08/screenshot468068.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Националките U20 приключиха Европейското с победа над Украйна – Sportove

Националките U20 приключиха Европейското с победа над Украйна

Националният отбор на България за жени до 20 години се класира на 13-о място, след като си спечели победата в мача за разпределане на позициите от 13-а до 14-а в Европейското първенство в Дивизия „Б“, което се провжда в Крайова, Румъния. Представителният ни тим победи Украйна със 70:64 (21:11, 21:15, 19:17, 21:9).

Българските баскетболистки взеха превеса от самото начало, след като голяма част от състава се разписа още в ранните минути на първата част. Авансът на „трикольорите“ дори стана двуцифрена и се задържа такъв до края на първата част при 21:11.

„Жълтите“ стартираха доста по-добре втората четвърт и в голяма част от нея водеха в резултата, а като главно действащо лице в тима се изяви Ивгения Путра. Въпреки това Ивана Бонева и Виктория Иванова отново блеснаха и донесоха спокойствието преди почивката, когато двата състава се прибраха при 42:26.

Третата четвърт също се показа доста равностойна. Тя приключи при 19:17 и общ резултат 61:43, като Илияна Георгиева се присъедини към Бонева и Иванова във водачеството на състава. От другата страна на терена пък доста важни точки за Украйна дойдоха от Вера Грумалюк. Последният период никак не потръгна за нашите и съответно бе спечелен от съперничките на „трикольорите“ с 21:9. Въпреки това България спечели със 70:64.

За победителите на върха бе Ивана Бонева с 19 точки, а Виктория Иванова записа 17 точки и 5 борби. Илияна Георгиева вкара още 16 и спечели още 5 борби.

Ивгения Путра и Вера Грумалюк бяха най-резултатни за Украйна с по 19 точки, а първата дори направи дабъл-дабъл с 13 борби.