Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/08/screenshot466866.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Селтик надви Атлетик Билбао в голов спектакъл – Sportove

Селтик надви Атлетик Билбао в голов спектакъл

Отборът на Селтик надви Атлетик Билбао в последната си контрола от предсезонната подготовка. Шотландците стигнаха до успеха трудно с 3:2, след като изоставаха на два пъти в резултата.

Испанците удариха първи след по-малко от 120 секунди игра, като поведоха след индивидуална акция на 20-годишния талант Унай Гомес.

Селтик заигра по-добре през втората половина на откриващото полувреме и стигна до изравнително попадение в 37-ата минута, когато японецът Рео Хатате се разписа. Усилията на шотландците обаче бяха обезсърчени само 60 секунди по-късно, когато Икер Муниаин изведе отборът от Билбао за втори път напред в мача.

Селтик нанесе своя удар в средата на втората част с два бързи гола, с които успя да обърне мача. Първо в 65-ата минута Александро Бернабей изравни, а пет минути по-късно за пръв и последен път в срещата Дейвид Търнбул даде преднина на славния шотландски тим.

Бившият отбор на Стилиян Петров стартира официалната си кампания за сезон 2023/2024 след броени дни на 5 август (събота), когато в местното първенство ще играе срещу тима на Рос Каунти.

Атлетик Билбао от своя страна има да изиграе още две контроли – срещу Ейбар на 3 август (четвъртък) и срещу Манчестър Юнайтед на 6 август (неделя), след което започва кампанията си в Ла Лига на 12 август (събота) срещу актуалния вицешампион Реал Мадрид.