Хърватите почнаха със закачките! Петев има сметки за уреждане в този мач

Хърватските медии се окопитиха и концентрираха вниманието си върху предстоящия мач с България. Първата им работа беше да подхванат треньора на нашите Ивайло Петев, като го закачиха за провали, за които вина има дебютиращият като селекциьонер на „шахматистите“ Анте Чачич.

Двамата имат сметки за уреждане след като през 2012 година Динамо (Загреб) отстрани драматично Лудогорец (Разград) в плейофите за влизане в Шампионската лига.

На първия мач в Разград отборът на Динамо със старши треньор Анте Чачич изравни в 92-та минута – 1:1.

В срещата-реванш на „Максимир“ резултатът бе 2:2 чак до седмата минута на добавеното време след края на мача, който класираше Лудогорец. Но Домагой Вида отбеляза гол в 97-та минута, който класира Динамо в Шампионската лига и му напълни касата с пари. След този гол на Вида треньорът Чачич ликуваше страхотно, а Петев в неверие говореше на съдията и проклинаше 97-та минута, припомня хърватската преса.

Местните не пропускат да отбележат и, че Петев на два пъти е бил канен за старши треньор на Динамо (Загреб) през лятото на 2013 година, но отклони предложенията.