Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/07/screenshot464865.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Филипинките шокираха домакините Нова Зеландия – Sportove

Филипинките шокираха домакините Нова Зеландия

Oтборът на Филипините постигна историческа победа с 1:0 над домакините Нова Зеландия в среща от група “А” на световното първенство за жени, играна в Уелингтън. Така важният гол за азиатската страна отбеляза Сарина Болдън в 24-тата минута, като това бе първо попадение и съответно първи успех за дебютантките от островната държава.

Новозеландките атакуваха много повече през мача, като отправиха и редица удари към вратата на съперника си, но стражът на Филипините Оливия Макданиел направи отличен мач и спаси всичко по-опасно.

Ключовият момент в мача дойде в  24-тата минута, когато центриране отдясно на Сара Егесвик намери Сарина Болдън, която отблизо заби топката в мрежата за 1:0 за Филипините.

“Кивитата” опитаха да реагират, като имаха няколко добри ситуации, които обаче пропуснаха, а в 64-тата минута удариха и греда чрез Жаклин Хенд. Шест минути по-късно попадение на Нова Зеландия пък бе отменено след ВАР заради засада.

В даденото от съдията 5-минутно продължение Макданиел отново се намеси блестящо, след като спаси 100% положение след удар с глава на Грейс Джейл и така осигури историческата победа за тима си.

Така ситуацията в група “А” се завърза, като Швейцария, Нова Зеландия и Филипините имат по 3 точки, а тепърва предстои да се изиграе срещата между швейцарките и Норвегия.

Снимки: Imago