Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/07/screenshot464196.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
България разгроми Люксембург за 50 минути преди битката срещу Италия – Sportove

България разгроми Люксембург за 50 минути преди битката срещу Италия

Младите ни национали излизат срещу Италия за първото място в група А на европейската квалификация

Националният отбор по волейбол на България за младежи под 21 години продължава без грешка на европейската квалификация в Италия. Тимът, воден от Андреа Буратини, прегази  Люксембург с 3:0 (25:9, 25:13, 25:10) във втория си мач от група А в  италианския град Марсиковетере.

Така младите ни „лъвове“ записаха втора чиста победа, като с 6 точки и без загубен гейм и оглавиха класирането. Основният ни съперник за първото място – Италия също тръгна с лесна победа над Люксембург вчера, като днес играе с Черна гора.

Очаква се нов тригеймов успех за домакините, като и „Скуадра адзура“ ще има същия актив.

Така в утрешния ден, 23 юли, от 21:00 часа отборите на България и Италия ще се изправят за първото място в група А.

За европейското първенство за мъже под 22 години се класират първенците от отделните предварителни групи, както и най-добрите втори.

Селекционерът Андреа Буратини даде възможност на почти всички за изява в този мач. Стартов състав: Стоил Палев, Венислав Антов, Владимир Гърков, Георги Татаров, Лазар Бучков, Ивайло Дамянов, либеро – Георги Митов.

Разликата в класите между двата тима бе очевидна. Лъвовете доминираха изцяло. Те разгромиха съперника със сервис, като правиха дълги серии. Не допуснаха съперника да отбележи повече от  13 точки. Нашите затвориха мача в три гейма за 50 минути игра.

Реализатор за победата на България бе Владимир Гърков с 13 точки (5 аса!). Венислав Антов добави 13 точки за успеха.