Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/07/screenshot461371.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Чехия затвори едната врата на България към четвъртфиналите – Sportove

Чехия затвори едната врата на България към четвъртфиналите

Баскетболистите на Чехия се класираха за четвъртфиналите на Европейското първенство за младежи U20 в Дивизия “Б” в Скопие. Отборът на Лукаш Пивода си гарантира участие в елиминационната фаза, след като надигра Словакия с 62:55 в последния си мач от група “А”.

По този начин чехите затвориха едната врата на България U20 към четвъртфиналите. Младежите вече не могат да изместят чехите от първите две места, като единственият вариант “лъвчетата” да продължат напред е Северна Македония да загуби сензационно от Ирландия в двубоя, който започва от 19:30 часа.

Чехите се затрудниха изключително много със съпротивата на словаците, като още до почивката разликата между двата отбора бе малка – 29:26 в полза на Чехия. Силен старт на третата четвърт донесе двуцифрена преднина за символичните домакини, които обаче след това си поиграха с огъня и отново допуснаха спад в представянето си. Тимът на Словакия скъси изоставането си до само две точки в последните три минути от редовното време, но не можа да сътвори сензацията и отборът на Чехия удържа аванса си за крайното 62:55.

Ондрей Хустак завърши с 18 точки и 10 борби за успеха на чехите. Ондрей Швец вкара още 13 точки, а Матей Шафарджик добави 11 точки.

Мартин Колер бе най-резултатен за Словакия с 14 точки и 5 борби.