Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/07/screenshot460527.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Никол Тодорова спечели сребърен медал на лента на Световното по художествена гимнастика за девойки – Sportove

Никол Тодорова спечели сребърен медал на финала на лента на Световното първенство по художествена гимнастика за девойки в румънския град Клуж-Напока. Тодорова изигра много силно композицията си и първоначално получи от съдиите 28.900 точки. От щаба на националния отбор обаче подадоха контестация за трудност с тяло, която беше уважена и оценката й беше повишена на 29.

400 точки. Така тя се класира втора на шампионата на планетата.

Това е пети медал за страната до момента след златните в многобоя при ансамблите, в отборната надпревара и на финала на топка на Елвира Краснобаева, както и среброто на гимнастичките от ансамбъла Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова, Габриела Пеева и Ванеса Емилова на финала с пет въжета.

Световна шампионка на бухалки и на лента стана Лиляна Левинска от Полша съответно с 30.950 и 29.600 точки.

По-късно днес е последният финал с българско участие – при ансамблите девойки с пет топки.

Снимка: Анна Недкова/БФХГ