Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/07/screenshot460395.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Жабюр и Рибакина вече са в четвъртия кръг на „Уимбълдън“ – Sportove

Жабюр и Рибакина вече са в четвъртия кръг на „Уимбълдън“

Миналогодишната финалистка Онс Жабюр (Тунис) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис при жените.

Шестата поставена Жабюр отстрани след обрат канадската тенисистка Бианка Андрееску с 3:6, 6:4, 6:3 за общо час и 54 минути игра. Тунизийката имаше проблеми на старта и загуби първия сет, но успя да изравни, а след прекъсването заради дъжда над Лондон, надделя над шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2019-а Андрееску. Това бе първи мач за Онс Жабюр на Централния корт след загубения финал през миналата година.

На трибуните бе легендарната бивша американска тенисистка Били Джийн Кинг, а след мача Онс Жабюр каза, че й се е искало да я попита за съвет.

„Трябва да благодаря малко и на дъжда, тъй като успях да говоря с треньора си и да намеря по-добра перспектива за мача“, заяви Жабюр, която през миналия сезон игра и финал на Откритото първенство на САЩ.

„Не играх най-добрия си тенис, но исках да съм по-агресивна. Противничката ми направи задачата трудна“, добави тенисистката от Тунис, която в следващия кръг ще играе срещу чехкинята Петра Квитова.

В четвъртия кръг на „Уимбълдън“ продължава и шампионката Елена Рибакина от Казахстан. Третата в схемата Рибакина се справи без особени проблеми със съпротивата на британката Кейти Боултър с 6:1, 6:1 само за 57 минути и вече очаква мача си срещу Беатрис Адад Мая от Бразилия. Боултър бе последната британка, останала в турнира на сингъл.