България и Иран поделиха първото място на турнир за младежи в София

България и Иран поделиха първото място на турнира по волейбол за младежи до 21 години, който се проведе в залата на „Левски София“. В прекия двубой между двата състава иранците се наложиха с 3:2 (17:25, 25:20, 25:22, 18:25, 15:13).

Едноличен шампион не можеше да има, защото преди ден Иран и Бразилия играха само два гейма заради контузия на състезател от азиатския тим. Така те решиха да прекратят мача при 1:1.

България и Иран завършват с по две победи. Националите спечелиха с по 3:0 срещу Бразилия и САЩ, а Иран надигра и американците с 3:1. Четирите отбора се готвят за Световното първенство в Бахрейн следващата седмица.

Началото на първия гейм беше оспорвано. Иранците взеха преднина от две точки при 4:2, но шансове за повече нямаха. До 7:7 мачът беше равностоен. Тогава започна наказателната акция на Александър Николов. Благодарение на атаките и началния му удар българите взеха аванс от 15:9 и спечелиха с 25:17.

Вторият гейм беше най-неубедителният за българския тим от целия турнир. За първи път позволихме на съперник да ни поведе с четири точки при 20:16 за Иран. След това преднината на персите се увеличи до 24:19 и след 25:20 те изравниха.

В третата част отново се игра равностойно до 22:22, а след още три поредни точни волейболистите на Ирак поведоха с 2:1 гейма.

Националите започнаха значително по-добре в четвъртата част, натрупаха преднина и след 25:18 изравниха.

В тайбрека Иран взе аванс от 8:3, но домакините успяха да намалят изоставането си до 11:12. След това съперниците ни стигнаха до два мачбола при 14:12. Те пропусна първия заради начален удар в аут, но с втория успеха и с 15:13 затвориха двубоя.