Полша даде само гейм на Италия в Лигата на нациите

Световният вицешампион Полша постигна своята 6-а победа в тазгодишната Лига на нациите. Играчите на Никола Гърбич дадоха само гейм и надиграха Италия с 3:1 (25:19, 28:26, 18:25, 25:20) в последния си мач от турнира в Група 3 от втората седмица на световната надпревара, игран този следобед в Ротердам (Нидерландия). Срещата беше и повторение на финала на Мондиал 2022, спечелен от „Скуадра адзура“ също с 3:1 гейма.

Така „Дружина полска“ е на 4-о място в общото временно класира на Лигата на нациите с 6 победи, 2 загуби и 14 точки.

Световните шампиони от Италия пък са 7-и с 5 победи, 3 загуби и 15 точки.

Над всички за Полша бе капитанът Бартош Курек с 20 точки (56% ефективност в атака) за победата. Натурализираната кубинска звезда Вилфредо Леон добави още 16 точки (2 аса, 50% ефективност в атака и 8% перфектно посрещане) за успеха.

За „адзурите“ Даниеле Лавиа (2 блока, 1 ас, 45% ефективност в атака и 13% перфектно посрещане) и Юри Романо (1 ас и 47% ефективност в атака) завършиха с по 18 точки, но и това не беше достатъчно за победа.

Снимки: volleyballworld.com