Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/06/screenshot455534.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Иван Иванов слезе под 1:50 мин на 800 м в най-бързото бягане на българин в дисциплината от 27 години – Sportove

Шампионът на България на 800 метра в зала от тази зима Иван Иванов направи отлично бягане на Европейското отборно първенство от Втора лига в Полша. Младият възпитаник на Иванка Бонова спечели серия “Б” с личен рекорд от 1:49.33 минути. Това беше и първо слизане на Иванов под 1:50 мин в дисциплината.

Той поведе бягането от самото начало и не пусна водачеството до самия край на дисциплината. Това беше и най-бързото бягане на българин в тази дисциплина за последните 27 години. С този резултат Иванов се нареди на двадесето място във вечната ранглиста на България в дисциплината. Това беше и най-силния резултат на българин на 800 м историята на Европейските отборни шампионати.

С този резултат той зае седмото място в общото класиране. Фотофиниш и 5 хилядни от секундата решиха първото място на 800 м при мъжете в Полша. Хърватинът Марино Блудек спечели с 1:47.11 (.101), а унгарецът Даниел Хулер се нареди втори с 1:47.11 (.106). Трети е украинецът Олег Миронец с лично постижение от 1:47.86 мин.