Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/06/screenshot454308.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Сърбия започна с победа защитата на европейската титла – Sportove

Сърбия започна с победа защитата на европейската титла

Сърбия започна защитата на титлата си с победа със 71:63 над Турция на старта на европейското първенство по баскетбол за жени в Словения и Израел. Най-резултатни и в двата тима бяха натурализираните американки – Ивон Андерсън от Сърбия със 17 точки и Тийра МакКоуан от Турция с 12 точки. В другия мач от група “D” Унгария победи категорично Словакия с 89:67. За “маджарките” най-резултатна бе Вираг Киш с 22 точки.

В група “А” се изигра един от най-оспорваните мачове. В него Черна Гора надви Гърция с 74:69. Черногорките бяха на високо ниво, като Драгана Живкович завърши с дабъл-дабъл, отбелязвайки 15 точки и павейки 14 борби. Други четири нейни съотборнички стигнаха до двуцифрен актив. Артемис Спану и Мариела Фасула също вкараха по 15 точки за гъркините. Латвия пък надви Испания в другия мач от групата с 67:63. Испанките владееха ситуацията само в първата част, но след това балтийките поеха в свои ръце мача, като в началото на второто полувреме дори стигнаха до аванс от 14 точки. Най-резултатна на терена бе Анет Стайнберга от победителките с 22 точки, докато Лаура Гил отбеляза 20 за Испания.

В група “В” Чехия надви Италия с 61:58 с по 10 точки от Олбис Андре, Сесилия Дзандалазини и Джасмин Кийс. По-късно през деня Белгия разгроми със 108:59. Белгийките бяха единственият тим в първия ден, минал 100 точки в актива си. Емма Месерман вкара 23 за успеха.

В група “С” сребърният медалист Франция победи Германия с 58:50. Бундестимът успя да вземе аванс в първата част, но след това Франция натисна и направи обрат, а през второто полувреме контролираха нещата. Валериен Вукосавлевич записа 11 точки, Илиана Руперт добави 9. Лина Зонтаг с 10 бе най-резултатна за Германия.