БУБА Баскетбол, Тунджа, ЦСКА и Черно море Тича с победи на старта на финалите за юноши до 16 години във Варна

БУБА Баскетбол стартира с убедителна победа срещу Локомотив София със 106:86 в първия ден на финалния турнир за юноши до 16 години във Варна. Още след 10 минути игра отборът, воден от Ивайло Желев, поведе с 9 точки и продължи да трупа аванс. След паузата разликата мина границата от 30 точки и БУБА спечели убедително. Ивайло Скрински завърши с 26 точки за победителите, 17 добави Мартин Александров.

15 записа Ивайло Груев, 12 – Валентино Ковачев, а 10 – Андрей Тонев. За Локомотив Ясен Попов се отличи с 23 точки и 8 борби, Иван Воденичарски добави 17 точки.

В другия мач от групата Тунджа надви Шумен със 76:68. Баскетболистите на Стойо Чолаков изоставаха единствено в началните няколко минути, след което взеха инициативата и до края доминираха. Цялата стартова петица за победителите завърши с двуцифрен точков актив. Над всички беше Марк Шопов с 19 точки и 17 борби, а Стефан Касабов се отчете със 17 точки и 8 борби. По 11 вкараха Никола Нанков и Георги Иванов, а Никола Енчев добави 10. За Шумен Владислав Станев отбеляза 27 точки, с 11 завърши Димитър Стоянов, а по 10 Росен Узунов и Радостин Божилов (11 борби).

В другата група ЦСКА стартира с победа с 67:59 Академик Пловдив. Двата отбора бяха равностойни в първата и третата четвърт. Столичани обаче успяха да наложат волята си във втората част, а финалният щурм на пловдивчани не стигна за пълен обрат. Марк Воденичарски завърши със 17 точки за победителите, 16 добави Георги Христов, а 10 – Никола Чапкънов. За пловдивчани Кристиян Христов реализира 17 точки.

Домакинът Черно море Тича също започна турнира с успех след 76:60 срещу Доростол. Светослав Славов изигра отличен мач, влизайки като резерва. Той наниза 17 точки и 14 борби. Кристиян Мучев добави 15 точки, а 11 вкара Берк Иванов. Михаил Калинов се отличи с 26 точки за Доростол. Антоан Виденов се включи с 15 точки, а 13 – Венцислав Ангелов.

Снимка: BUBA basketball/ Facebook