Левски е на точка от върха

„Левски“ продължава победния си ход в „А“ група след успех над „Ботев“ с 1:0. Единственият гол за домакините бе дело на Георги Костадинов в 58-ата минута след центриране на Веско Минев.

Интересното е, че Костадинов вкара и при първия мач между двата тима в „Коматево“. „Левски“ бе по-добрият тим през целия мач и определено може да съжалява, че не се поздрави с по-изразителен успех.

С пропуски пред вратата на „Ботев“ се отчетоха Гаджев, Прохазка и Курдов.

„Ботев“ пък успя да създаде само един опасен изстрел по посока на Йоргачевич, дело на Алекс Колев. В 83-тата минута главният рефер Георги Йорданов подмина чиста дузпа за „сините“. Бедоя бе задържан продължително от Пламен Николов в наказателното поле. Победата на „Левски“ е 16-а поредна над „Ботев“ на стадион „Георги Аспарухов“. С този успех „сините“ вече са само на точка от лидерите в класирането „Литекс“ и „Лудогорец“, съобщи „7 дни спорт“.