Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/06/screenshot453240.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
“Юнак Локомотив” с отборния трофей на държавното по борба за жени – Sportove

“Юнак Локомотив” с отборния трофей на държавното по борба за жени

Състезателките на „Юнак Локомотив“ (Русе) спечелиха отборната купа „Еню Вълчев“ на държавното първенство по борба за жени във Враца.

Тимът оглави класирането със 160 точки, като спечели 4 титли.

В категория до 53 кг Ирена Бинкова се наложи над съотборничката си Михаела Михова с туш. Сезен Белберова (55) пък постигна 5 победи, а на финала тушира Таня Радулова.

Биляна Дудова също стана шампионка след 4 спечелени срещи. А в тежка категория до 76 кг шампионка е Жанет Немеш.

Втори в отборното класиране е тимът на ЦСКА със 115 т., който си тръгна с три титли. Европейската шампионка Мими Христова взе приза за най-технична състезателка. Тя ликува в категория до 72 кг след четири успеха, а на финала тушира и Ванеса Георгиева. Титла за „червените“ донесе и Тайбе Юсеин. Капитанката на националите и бронзова олимипйска медалистка се върна на тепиха след няколко месечно лечение на травма. В категория до 65 кг тя постигна три победи. Първа стана и София Георгиева (68), спечелила решителната схватка срещу европейската шампионка Юлияна Янева с 1:1 по критерии.

Трети завърши съставът на „НСА-Васил Левски“ със 71 т. Емине Осман (50) от тима на „Станка Златева“ пък получи наградата за най-резултатна състезателка. Убедителна на първенството бе и Евелина Николова. Бронзовата олимпийска медалистка триумфира при 57-килограмовите след четири победи, като на финала се наложи и над Несрин Сюлеймонова (“Станка Златева”) с технически туш 10:0.

Снимка: БФБорба