Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/06/screenshot451318.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Секунди не достигнаха на Атлетико да завърши пред Реал – Sportove

Секунди не достигнаха на Атлетико да завърши пред Реал

Атлетико Мадрид завърши на трето място в крайното класиране на Ла Лига, след като направи 2:2 с Виляреал като гост в двубой от последния кръг. По същото време градският съперник Реал Мадрид, който преди началото на днешните мачове бе втори, стигна също до равенство у дома с Атлетик Билбао и така остана на точка пред „дюшекчиите“, които завършиха двубоя с човек по-малко, а това се оказа решаващо, защото гостите допуснаха изравнително попадение в третата минута на добавеното време.

Нико Джаксън откри резултата в 10-ата минута, когато отбеляза деветия си гол в последните осем мача. Чъкуезе опита да изостри една атака на Виляреал с извеждащо подаване, Бариос пресече с глава, но прати топката на пътя на Джаксън, който стреля по земя в далечния ъгъл.

В 18-ата минута гостите изравниха, след като отбраната на Виляреал буквално проспа изпълнение на Гризман, който центрира по земя от фаул, а Кореа бе оставен безпрепятствено да стигне до топката и да я обърне в обратния ъгъл за 1:1.

В самия край на първото полувреме Виляреал можеше да си върне преднината, но страховит изстрел на Етиен Капу от границата на наказателното поле разтресе напречната греда.

В 56-ата минута Атлетико направи пълен обрат след ново перфектно взаимодействие между Гризман и Корея. „Дюшекчиите“ организираха контраатака, която се разви отляво. Гризман получи извеждащо подаване, след което много добре потърси своя съотборник пред наказателно поле. Йоргенсен излезе лошо извън полето, размина се с топката и Кореа я прати в опразнената врата. Няколко минути след това Серхио Регилон пропусна страхотна възможност за трети гол, след като стреля неточно от чиста позиция.

В 71-вата минута гостите останаха с човек по-малко.  Витсел получи директен червен картон за нарушение срещу Ло Селсо, след като бе последния човек в отбраната на „дюшекчиите“.

В третата минута на добавеното време Атлетико допусна изравнителен гол и така изпусна второто място. Реализира го Хорхе Паскуал. Пау Торес спечели въздушно единоборство с Мората около централната зона. Нападателят остана да лежи на терена, претренирайки за нарушение, а в това време Виляреал бързо разви атаката. Джаксън бе изведен отляво, след което пусна топката покрай Гърбич. Отбраната на Атлетико не успя да изчисти и Паскуал я прати във вратата за крайното 2:2.

Снимки: Imago