Наполи надви Юве в дерби от Калчото

Ювентус записа трета загуба от началото на сезона в Серия А. Тимът отстъпи с 1:2 при гостуването си на Наполи в двубой от шести кръг на Калчото. Домакините започнаха силно и още в 10-ата минута Гонсало Игуаин уцели греда. Натискът им даде резултат в 26-ата, когато стадио „Сан Паоло“ избухна след гол на Лоренцо Инсине.

Той направи двойно с Игуаин и не остави шансове на легендарния страж Джанлуиджи Буфон.

Голмайсторът обаче бе сполетян от неприятна травма в десния крак и малко преди края на първата част бе заменен от белгиеца Дриес Мертенс. Ювентус започна по-добре втората част, но домакините прекършиха устрема им. В 62-ата минута Гонсало Игуаин направи продължителен самостоятелен пробив и с нисък удар реализира за 2:0.

Така Юве стартира по не много добър начин кампанията. Утеха за грандът е силното начало на тима в Шампионска лига този сезон.