Шок за Барселона! Меси се контузи при победата над Лас Палмас, вижте подробности

Отборът на Барселона победи Лас Палмас с 2:1 в мач от 6-ия кръг на Ла Лига, но звездата на каталунците Лионел Меси получи контузия в коляното и трябваше да излезе от игра още в 10-та минута.

Аржентинският футболист получи травмата, след като се сблъска в наказателното поле с бранителя на гостите Педро Бигас. Лекарите на Барселона третираха Меси и той се върна на терена, но скоро след това бе заменен от Мунир ел Хадади. Скоро след това Луис Суарес изведе домакините напред, а в 54-та минута уругваецът удвои преднината на своя тим след асистенция на Ел Хадади.

Джонатан Виера върна надеждите на гостите в 88-та минута, но това всичко, до което стигнаха играчите на Лас Палмас.

След този успех Барселона се върна поне временно на върха на класирането, но всички свързани с клуба ще чакат новини около контузията на Меси. Лас Палмас е на 12-та позиция с 5 точки.