Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/05/screenshot448599.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Симон Антони Иванов отпадна на четвъртфиналите в Пазарджик – Sportove

Симон Антони Иванов отпадна на четвъртфиналите в Пазарджик

Симон Антони Иванов отпадна на четвъртфиналите на сингъл на международния турнир по тенис на клей в Пазарджик с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 3 Иванов претърпя поражение от петия в схемата Корентен Деноли (Франция) с 3:6, 7:6(4), 2:6 след два часа и половина игра. 22-годишният българин изоставаше със сет и 2:5, като при 4:5 гейма във втората част спаси два мачбола, а в последствие реализира обрат и изравни резултата след 7:4 точки в табйрека. В решаващия трети сет, обаче, Иванов загуби последните пет гейма, а с това и срещата.

Българското участие продължава единствено в надпреварата на двойки, в която 20-годишният Максим Хорозов и Рок Ярц (Словения), участващи с „уайлд кард“, играят по-късно днес на полуфиналите срещу Рекардо Балдзерани (Италия) и Арцьом Синицин (Беларус).