Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/05/screenshot445791.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Николай Хаджииванов: Интересен и стойностен сезон, 6-7 тима бяха с изравнени възможности – Sportove

За нас остава наученият урок и амбицията да се представим по-добре следващата година, коментира треньорът на Левски София на селекцията за момчета под 16 години

Отборът на Левски София завърши като вицешампион в Държавното първенство по волейбол за момчета под 16 години. Финалната четворка се проведе в Разлог. Младите волейболисти на „сините“ надиграха в изключително оспорван полуфинал ВАСК с 3:2. На финала, също в не по-малко равностойна битка отстъпиха на ЦСКА с 0:3 и взеха сребърните медали.

По-рано през сезона „сините“ завършиха на второ място в силния международен коледен турнир в своята зала, като отстъпиха само на италианския Дяволи роза, а след това спечелиха и приятелски турнир в Пловдив в памет на Янчо Янев.

Треньорът на селекцията под 16 години Николай Хаджииванов коментира за BGvolleyball.com финалния турнир и изминалия сезон в тази възраст.

„Според мен през този сезон първенството за момчета под 16 години беше доста оспорвано и по тази причина – интересно и стойностно. Отборите показаха видимо израстване в рамките на състезателната година. Имаше много интересни мачове, получиха се силни турнири. Смятам, че тази година 6-7 отбора бяха със сравнително изравнени възможности и това се видя най-добре във финалния турнир.“

„Отборът на Левски за този сезон също показа игра на едно добро ниво, може би в някои моменти не ни достигаше постоянство, но в други случаи показвахме много характер и воля. Доволен съм от представянето на отбора – през годината момчетата показаха, че могат да играят грамотно организиран и приятен за гледане волейбол.“

„Колкото до финалния двубой – получи се здрав мач, с много емоции и чудесни прояви на двата отбора. Момчетата от ЦСКА победиха заслужено, те бяха по-ефективни и малко по-постоянни на някои игрови елементи. Ние определено имахме своите възможности, в това съм убеден, но на моменти не успявахме да задържим нужното ниво на концентрация и (може би) не ни достигна малко търпение за да се представим по-добре. Това, разбира се, са нормални неща за млади състезатели. За нас остава наученият урок и амбицията да се представим по-добре следващата година.