Лубе ще бъде без Зайцев в четвъртия мач срещу Тренто

Защитаващият титлата си в Суперлигата на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) няма да може да разчита на една от звездите си – Иван Зайцев в предстоящия тази вечер четвърти мач от финалната серия с Тренто, за това информира volleyball.it. Бившият италиански национал няма да бъде на разположение на старши треньора Джанлоренцо Бленджини заради болки в рамото.

При отсъствието на Зайцев очакванията са неговото място в стартовия състав да бъде заето от Габи Гарсия, който да стартира на диагонала. Това ще наложи преместването на Алекс Николов на позицията на посрещач заедно с кубинеца Марлон Янт.

Преди четвъртата среща, която започва тази вечер в 21:30 часа българско време Тренто води с 2-1 победи и може още днес да си осигури Скудетото. Лубе обаче ще има домакинското предимство, тъй като двубоят ще се играе в залата в Чивитанова. До момента в серията всеки отбор е спечели своите домакинства. Тренто спечели с 3:1 и 3:0 в мачове №1 и №3, докато Лубе стигна до труден успех с 3:2 във втората среща.