Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/04/screenshot441525.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Пълно класиране при отборите във Формула 1 след Гран При на Азербайджан – Sportove

Пълно класиране при отборите във Формула 1 след Гран При на Азербайджан

Отборът на Ред Бул спечели своята трета двойна победа в четири основни състезания от началото на сезон 2023 във Формула 1, след като Серхио Перес и Макс Верстапен завършиха първи и втори в провелата се по-рано днес Гран При на Азербайджан.

По този начин те донесоха нови 43 точки на „биковете“, които продължават да водят убедително в класирането при отборите във Формула 1. В него тимът от Милтън Кийнс е начело с актив от 180 точки и аванс от цели 93 пред екипа на Астън Мартин. Пилотите на британския екип Фернандо Алонсо и Ланс Строл финишираха съответно четвърти и седми в днешното състезание по улиците на Баку.

Третата позиция в подреждането се заема от Мерцедес, чиито пилоти Люис Хамилтън и Джордж Ръсел се класиране шести и осми край бреговете на Каспийско море. Пасивът на „Черните стрели“ от първото място е 104 пункта.