Мария Сакари преодоля третия кръг в Мадрид и ще се изправи срещу Паула Бадоса

Поставената под номер 9 в схемата Мария Сакари преодоля третия кръг на турнира по тенис за жени в Маями с победа с 3:6, 6:3, 6:3 срещу испанката Ребека Масарова и ще играе срещу друга представителка на домакините – Паула Бадоса. Испанката Бадоса надви с категоричното 6:3, 6:0 американката Коко Гоф.

Сакари надви Масарова за два часа и 23 минути. Двете имаха по една победа в двете срещи помежду си в кариерите си, но гъркинята доминираше в Мадрид след колеблив първи сет.

Във втория тя отрази 6/7 разигравания за пробив и спечели последните два гейма, след което излезе победител в първите два в последната част.

„Мария е страхотна тенисистка и харесвам начина, по който тя играе. Уважавам спортисти като нея, които дават всичко от себе си на корта, независимо какъв е резултатът“, заяви Бадоса в интервю след мача с Гоф.