Монтана 2003 пречупи Рилски спортист и се класира за седми пореден финал

Вицешампионът Монтана 2003 се класира за седми пореден финал в първенството на България по баскетбол за жени. Монтана 2003 победи Рилски спортист с 59:56 (16:10, 19:20, 10:17, 14:9) като домакин в зала „Монтана“ и спечели с 2:1 успеха полуфиналната серия между двата тима. На финала Монтана 2003 ще има за съперник шампиона Берое, докато сребърният медалист от турнира за Купата на България за тази година Рилски спортист ще спори с Шампион 2006 за третото място.

Двата състава изиграха интригуващ сблъсък, в който домакините превъзхождаха съперника до почивката и в един момент поведоха с 14 точки.

Монтана 2003 имаше аванс от 5 точки след първото полувреме 35:30, а вторите 20 минути бяха изключително оспорвани, като гостите имаха шансове да стигнат до успеха.

След серия от 10:2 в първите минути на третата четвърт Рилски спортист обърна до 40:37 и преди последната част водеше с 47:45. Съставът от Самоков дръпна с 54:49 при оставащи малко повече от 5 минути в мача, но Монтана 2003 обърна до 55:54 две минути и половина преди края и успя да удържи победата.

Габриела Николова бе най-полезна за успеха със 17 точки, 9 борби и 3 асистенции, а Александра Петрова и Шерин Сътерланд вкараха по 10 точки.

За Рилски спортист Вероника Джикова завърши с 16 точки и 5 борби, а Радина Илиева добави 15 точки и 6 борби.

Финалната серия ще се играе до три победи от пет мача и трябва да стартира на 26 април, а плейофа за бронзовите медали ще се играе до два успеха от три срещи и също е предвиден да започне на 26 април.