Фили на крачка от класиране в следващата фаза на плейофите

Филаделфия 76ърс взе аванс от 3:0 победи в плейофната серия с Бруклин Нетс след успех със 102:97 като гост.

Сиксърс изиграха един от най-слабите си мачове в атака през сезона, като това важи с пълна степен за звездата на тима Джоел Ембийд, който завърши със скромните за възможностите си 14 точки и 10 борби.

Освен това другата звезда на гостите Джеймс Хардън бе изгонен от игра в третата четвърт за удар в слабините на крилото на Бруклин Ройс О’Нийл, който съдии разчетоха като умишлен от страна на бившия играч на Хюстън.

Въпреки това Филаделфия намери начин как да спечели мача, най-вече чрез младия гард Тайрийс Макси.

Макси завърши като най-резултатен с 25 точки, а освен това вкара и решителна тройка за 99:96 44 секунди преди края. След това Ембийд направи чадър срещу стрелбата на Спенсър Динуиди и с него осигури победата на гостите.

Хардън приключи като втори по резултатност за Филаделфия с 21 точки, а Тобайъс Харис вкара 15.

За тима на Бруклин, който имаше аванс от шест точки преди началото на последната четвърт, Микел Бриджес вкара 26 точки, Спенсър Динуиди добави 20, а с 18 остана Ник Клакстън, който също бе изгонен от игра за две технически нарушения.