Миньор 2015 с драматичен обрат на старта на плейофите

Миньор 2015 започна с драматична победа участието си в плейофите в регион Запад на ББЛ А група. На старта на четвъртфиналите лидерът в редовния сезон надви трудно осмия Енигма Фойерверк с 94:91 в столичната зала „Триадица“.

Победителите пропиляха двуцифрена преднина в хода на мача, а след това и те наваксаха такова изоставане, за да измъкнат успеха в самия край. Големият герой за тях бе Боян Тенев, който избухна с 8 тройки и общо 26 точки.

Играе се до две победи в серията, като следващият мач е на 26 април.

Отборът от Перник взе инициативата от самото начало. Тимът стартира мача със серия от 10:0, а след първата част бе напред с 29:15 след общо 20 точки на Георги Бързаков и Константин Паисиев. През втория период обаче ролите се размениха Енигма започна да топи разликата и на почивката намали за 46:48. Подемът в играта на столичния тим продължи и след паузата. Той не само че стигна до пълен обрат след почивката, а и дръпна с 12 точки, но преди решителната четвърт Миньор 2015 се доближи на 70:74.

Драмата продължи до последно, а по-малко от шест минути преди края воденият от Милен Дудев тим отново излезе напред – 83:80 след тройка на Бързаков. Тимът поддържаше крехък аванс след това, но при оставащи 41 секунди Иво Славчев изравни за 89:89. Поредна тройка на Боян Тенев върна предимството на отбора му, след което Енигма пропусна нов шанс да изравни. Бързаков увеличи разликата на 5, а кош на Любен Пасков в края оформи и крайния резултат.

Боян Тенев бе най-резултатен за успеха със своите 26 точки, като овладя и 7 борби. Георги Бързаков отбеляза 23 точки, също със 7 борби. Константин Паисиев реализира 15 точки, с 13 е Христо Гатев.

За Енигма по 20 точки отбелязаха Иво Славчев (10 борби) и Кирил Райков (9 борби). Любен Пасков има 18 точки и 12 борби, а по 11 добавиха Виктор Маргаритов и Христо Николов.