Атанас Петров: Направихме по-трудното в серията, ще играем за бургаската публика

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) изравниха полуфиналната серия с ЦСКА в efbet Супер Волей, след като надделяха с 3:2 гейма в четвъртия полуфинален двубой, изигран в зала „Христо Ботев“.

Старши треньорът на бургазлии Атанас Петров говори след мача, ето какво каза:

“Трябва да поздравим и двата отбора. Стана мач като за празник. Имаше обрати, стана пълна волейболна драма.

Поздравления за моите момчета, излезнаха от много трудна ситуация. Димитров влезна в много добра серия, но успяхме да ги преодолеем с характер и с отборна игра. Във втория гейм не се представихме добре на сервис и в посрещане. Последваха сериите на Митко Димитров, той се разигра, направиха голяма разлика и така е трудно да се играе, трудно е да се доближиш в резултата. И Матей Михайлович, и Аксел Трухчев направиха много силни мачове тези два дни. И двата отбора са тотално изтощени, така че адмирации към това, което показват на игрището. Завършваме драматично тази серия, но ще сме си у дома. Трябва да играем и за бургаската публика. Направихме по-трудното в тази серия, но остава един мач.”